Dotacje unijne w ramach działania 8.2 możesz znaleźć na dabrowsky.pl. Najlepsi fachowcy w warszawie, elektrycy, hydraulik warszawa są w bardzo dobrych cenach.
Blog > Komentarze do wpisu
Boracay - perła Filipin - najlepsza plaża na świecie!!

 

Mały śmigłowy samolot zabrał nas w godzinną podróż z Manili na wyspę Boracay. Pierwsze wrażenie po wylądowaniu na piaszczystym lotnisku było odrzucająca. Wedrówka do portu pośród ubóstwa, rozpadających się domów i fetoru nie jest najlepszym z możliwych rozwiązaniem.

Łódź na Boracay kosztuje w sumie 100 PHP (3 bilety) i trwa 15 minut. Wszystkie wcześniejsze wrażenia zabija dopiero widok White Beach - plaży długiej na 5 km z idealnie białym piaskiem. Przybyliśmy tutaj w czerwcu - określanym jako low season (zaczyna się sezon deszczowy i nocami czasem może padać). Generalnie jak dla mnie pogoda jest bardzo dobra. Temperatura 32 -35 stopni, w dzień zazwyczaj pełne słońce :-).

 

Ceny na Boracay : Noclegi od 1000 PHP za pokój doba. Są również pojedyńcze hotele bardziej luksusowe za cene 10x wyższą jak two seasons - którego właścicieli udało mi się poznać i wyminić business cards. Zależą również od sezonu - w High season ceny 2-3 razy wyższe (grudzień - kwiecień) Jedzenie podobnie - od 70 do 300 PHP. W cenie od 250 PHP dostaniemy obiad w formie bufetu all you can eat. Życie toczy się tylko i wyłącznie na plaży.

Z nogami w białym piasku jem śniadanie i obiad, podziwiając otaczający błękit. Bezpieczeństwo Boracay buduje swój image jako wyspy przyjaznej i spokojnej. Jest bardzo bezpiecznie i spokojnie. Po 4 dniach nie widziałem żadnej bójki ani nie słyszałem o żadnym przykrym incydencie.

Jak dotrzeć ? Cebu Pacific - od 25$ samolot z dowolnego zakątka Filipin 1200 PHP Zest Air około 20$ - 1000 PHP Łódz z Manili - 12 godzin - ceny nie znam Co robić ? Plaża plaża plaża, nurkowanie, pływanie łodzią, gra w golfa, imprezy w klubach, łowienie ryb, odpoczywać !!

poniedziałek, 21 czerwca 2010, skorzany

Polecane wpisy