Dotacje unijne w ramach działania 8.2 możesz znaleźć na dabrowsky.pl. Najlepsi fachowcy w warszawie, elektrycy, hydraulik warszawa są w bardzo dobrych cenach.
Blog > Komentarze do wpisu
Hong Kong - mieszanina kultur

Dwugodzinny lot z Manili stolicy Filipin przeniósł mnie do Hong Kong. (Lot z Cebu Pacific - cena okolo 60$ USD w jedna stronę ). Dotarłem tutaj późną nocą - ale jak przystało na miasto biznesowe nie ma żadnych problemów z transportem. Do centrum dostałem się autobusem A11 - mój nocleg był ulokowany na Hong Kong Island. Dojazd zajął ponad godzinę a przyjemność ta kosztowała 40$ HK czyli 20 zł - piękne widoki oświetlonego miasta.

 

Thai Chi przed supermarketem

Flaga Hong Kongu wygląda następująco

Pierwszego dnia trafiłem na manifestacje godnych warunków pracy i ,,demokracji'' -  takie rzeczy możliwe tylko w hong kongu :-).

Najlepszy widok na całe miasto rozciąga się z Peak Point - dostać się tam można zabydkowym tramwajem za 40$ HK w obie strony.

Hong Kong do tanich miast nie należy, przepełniony jest luksusowymi centrami handlowymi. Pierwszy raz w życiu widziałem kolejkę ludzi czekająca do Louis Vuitton.

Lan Kwai Fong

Tutaj zaczyna się zabawa - ulice zapełnione uśmiechniętym tłumem trzymającym drinki i piwo :-).  Dzielnica słynna z klubów oraz pubów - ceny niestety dosyć europejskie - piwo od 30$ HK do 50$ HK czyli od 12 zł do 20 zł :/.  Piwo w sklepie od 10$ HK - 4 zł. Warto udać się tutaj w piątek :-).

Soho

Dzielnica kawiarni i restauracji. Bardzo ciekawy wystrój uliczek - niestety wszystko w 100% europejsko amerykańskie. Ceny kosmiczne ;-)

Elektronika

Golden Computer Center - ciekawe centrum komputerowe gdzie kupimy wszystko od pen drive po iPad. Warto negocjowac ceny. Nawet jeżeli nie mamy zamiaru kupić sprzętu elektronicznego warto zobaczyć ten ,,bazar''. Warto porównać ceny - udało mi się kupić Mac Book Pro ponad 1000 zł taniej niż w Europie

Ubrania

Hong Kong wypełniony jest luksusowymi sklepami i najlepszymi markami - Polecam centrum Handlowe Time Square - wszystko od Gucci po zegarki marki Rolex - niestety nie jest dużo taniej :-)

 

wtorek, 06 lipca 2010, skorzany

Polecane wpisy