Dotacje unijne w ramach działania 8.2 możesz znaleźć na dabrowsky.pl. Najlepsi fachowcy w warszawie, elektrycy, hydraulik warszawa są w bardzo dobrych cenach.
Blog > Komentarze do wpisu
Macau - hazard !!!

Macau to odpowiednik HongKongu w wersji portugalskiej. Historycznie wykorzystywany przez Portugalię do kontaktów handlowych z Azją w czasach dawnych. Niesie to ze sobą wiele namacalnych faktów takich jak budynki oraz zabytki, ludność- która jest potomkami osadników, jedzenie całkowicie odmienne niż w Chinach.

Jak się dostać ?

Najprościej szybkim promem z HongKongu cena około 140 HK zależna od pory dnia i nocy czyli około 70zł. Prom kursuje co 15 min - 30 min całą dobę :-). Podróż trwa godzinę. Podobnie jak w przypadku HongKongu nie potrzebujemy wizy ! Z portu w Macau do centrum można dostać się autobusem za jakieś grosze lub za darmo autobusem kasyna :-).

Waluty

Akceptowane są dolary z HK, Macau ma swoją walutę ale poza tym okręgiem ciężko ją wymienić. 1 $Hk == 1 coś tam macau

Co robić ?

Rozgryzanie miasta rozpocząłem od czasów dawnych czyli portugalskiej części.

Jest kilka ciekawych fortyfikacji, zakątków i uliczek - czujemy się jak w Portugalii. Kilka kościołów wartych odwiedzenia.

Ale wszyscy czekają na meritum sprawy, nie będę was dłużej trzymał w niecierpliwości KAAASYNA !!

1. Kasyno Lisboa

Tutaj pograłem chwilkę niestety nie ma możliwości robienia zdjęć w środku. Klimat powiem tak zroźnicowany nie jestem fanatykiem kasyn raczej turystą więc nie dostałem żadnego podniecenia w środku. Pełno ludzi i stoły z różnymi grami od 21 po ruletkę. Jakoś nie czułem tego super imprezowego klimatu może 40 stopni to dla mnie za dużo :-)

 

środa, 11 sierpnia 2010, skorzany

Polecane wpisy