Dotacje unijne w ramach działania 8.2 możesz znaleźć na dabrowsky.pl. Najlepsi fachowcy w warszawie, elektrycy, hydraulik warszawa są w bardzo dobrych cenach.
Kategorie: Wszystkie | Jedzenie | Kultura | Miejsca | Muzyka | Podróż | Praca | Samoloty
RSS
poniedziałek, 31 maja 2010
Wybory w Korei - 2 czerwca

Ostatni moment by zawalczyc o glosy wyborcow- zblizaja sie wybory parlamentarne. Walka jest inna od tej w Polsce. Na ulicach zostalo rozstawionych pelno spiewajacych i klaskajacych pan ubranych w identyczne stroje, jest bardzo kolorowo i glosno. Co warto wspomniec 2 czerwca czyli dzien wyborow jest dniem wolnym od pracy :-).

Partie w Korei :

Democratic Party - partia niby demokratryczna ale The Democratic Party also announced that any attempts to reopen the Assembly (it had blocked reopening to protest a number of issues) would be regarded as a "declaration of war," and that party members should be prepared to "die while fighting."

Grand National Party - partia konserwatywna (free market economy, small government, free trade, low taxes and entrepreneurship. The GNP favors maintaining a strong alliance with the United States and Japan and strongly scrutinizes human rights abuses in North Korea.)

piątek, 28 maja 2010
Co Koreańczycy wiedza o Polsce ?

Dyskusja na jakikolwiek temat z osobnikiem narodowości koreańskiej przebiega w dość dziwny sposób. Każda ma taki sam schemat, Koreańczyk z zasady nie przyzna się do swojej niewiedzy, po prostu będzie się uśmiechał lub kiwał głową nie mając pojęcia o czym do niego mówimy.

Najciekawsze pytania z jakimi się spotkałem odnośnie Polski i Europy i naszego społeczeństwa (postępu technologicznego) wylistuję poniżej. Dla wielu Azjatów, Polska Europa USA to to samo. Identyczna kultura białych ludzi.

- Czy w Polsce jecie pałeczkami ?

- Czy Polska ma dostęp do morza ?

- Czy Polska jest częścią Rosji ?

- Czy w Polsce panuje ustrój komunistyczny ?

- Czy widziałeś kiedyś telefon z dotykowym ekranem ? (co ciekawe jak pokazałem ipod'a touch byli niezmiernie zachwyceni 2,5 letnim urządzeniem :-) )

- Czy też jecie psy ?

Post nie ma z zasady potępiać niewiedzy etc. Zapewne pytając mieszkańców Polski o sprawy dotyczące Korei ciężko było by uzyskać jakieś bardziej szczegółowe informacje.

Co ciekawe dla Koreańczyków jesteśmy częścią tamtego świata, świata białych ludzi. Oczywiście zdarzają się osobniki pamiętające Polskę z czasów komunistycznych, zdziwieni są bardzo gdy mówię, że ten ustrój już nie panuje...

poniedziałek, 24 maja 2010
Czy bedzie wojna ?

Spokojnie powoli zajadam sie koreanskim lunchem. Po tych kilku miesiacach spedzonych w Korei nie czuje juz pieczacego smaku pikatnych potraw. Delektuje sie mieszanina ryzu, jajka i morskich roznorodnosci... zapijajac to wysztko smaczna zupa.

ja:  Lee co sadzisz o wypowiedzi waszego wodza ?

Lee: Ja chce wojny! Musimy im dolozyc, koniec z takim traktowaniem!

Ekspertyzy potwierdzily, ze ataku dopuscila sie Korea Polnocna. Sytuacja wyglada na napieta. Koledzy z pracy poskarzyli mi sie, ze nie mogli dostac sie na amerykanskie pole golfowe (znajdujace sie na terenie bazy wojskowej USA). Och tak mamy tutaj ich kilka, szum F-16 lecacych nisko nad ziemia jest raczej jak slap w policzek - pobudza do zycia :-). Baza zamknieta dla odwiedzajacych - stan gotowosci.

Czujemy ta niepewnosc. W mediach pojawiaja sie sprzeczne komunikaty. Podobna sytuacja miala miejsce w tamtym roku, WSZYSCY rezerwisci zostali wezwani do wojska!  Na dzien dzisiejszy jeszcze widac mezczyzn na ulicach!  W Korei wojsko to powazna i odpowiedzialna sprawa, kazdy musi w nim spedzic dwa lata (mezczyzna oczywiscie).

Mam nadzieje, ze przed moim lipcowym powrotem do Europy wszystko sie uspokoji.

 

niedziela, 16 maja 2010
Koreańskie kobiety - pozycja społeczna ;-)

Czym wyróźnia się koreańska kobieta ?

Koreanki strasznie dbają o swoją cerę. Jestem facetem ale ten temat to tutaj codzienność. Biały jest podobno najlepszy, ciemniejsza skóra sugeruje, że osobnik miał doświadczenie z pracą na polu ... (tragedia). Na plaźy nie ma moźliwości żeby ktoś się opalał. Wszyscy siedzą skrycie pod parasolami, lub ubrani są w T-shirty. Kobiety są raczej bardzo nie śmiałe, na początku zawsze jest ciężko przełamać je do rozmowy itd..

Operacje plastyczne to norma

,, Mamo mogę sobie powiększyć oczy ?''

.. Jasne córeczko ''

Według danych, które wygrzebałem gdzieś w necie ponad 90% kobiet robi sobie operacje plastyczne. Najpopularniejsze to 1. Oczy, 2. Nos 3. Usta, 4. Poliki i podobno Nogi!!! Jeżeli robi sobie zdjęcie do paszportu możemy poprosić o powiększenie oczu, zmianę koloru cery itd. Istny szał .

Szpilki szpilki i miniówki ...

Skoro nie ma biustu to sa jeszcze nogi odsloniete maksymalnie. Co się nosi ? shorty, miniówki.

środa, 05 maja 2010
Dni wolne od pracy w Korei

1 stycznia - Nowy Rok

8-10 lutego - Nowy Rok Księżycowy (święto ruchome)
5 kwietnia - Dzień Sadzenia Drzew
5 maja - Dzień Dziecka
15 maja - urodziny Buddy (święto ruchome)
6 czerwca - Dzień Pamięci Narodowej
17-19 września - Święto Dziękczynienia (święto ruchome)
25 grudnia - Boże Narodzenie.

Co ciekawe sprawa wygląda jeszcze gorzej z ewentualnym wolnym. Przeciętny koreańczyk może w ciągu roku rozkoszować się tylko 12 dniami w roku :-). Przedział ten wygląda następująco od 10 do 15 dni wolnych to wszystko na co można liczyć :-)